Categories
Uncategorized

Plot pas 45 vitesh: Si duket sot Iljazi i Shamikuqes, mosha per te eshte vetem nje numer

Me padyshim qe eshte nje nga filmat qe ka mbetur pothuajse ne mendjet e gjithsecilit.
“Shamikuqja”, është prodhimi i kinematogriafisë turke që është prodhuar rreth 45 vite më parë. Ai u shfaq në Shiqipëri në vitet ’80 dhe është një nga filmat që është ngulitur në mendjen e shqiptarëve.

Iljazi dhe Asja (Shamikuqja) u bënë personazhe mjaft të famshëm dhe të dashur edhe në vendin tonë.Shty’p ha psiren rek.lamuese me poshte per te lexuar lajmin ne vazhdim.. ↓↓

Kadir Inanir, quhet në të vërtetë Iljazi dhe sot është 73 vjeç. Filmi “The Gate” / Kapi, i cili e riktheu aktorin pas 7 vitesh në skenë, në 2019, është edhe vepra e fundit e legjendës së kinematografisë turke Kadir İnanır.
Por mesa duket mosha per te eshte vetem nje numer dhe aktori nuk di te ndalet dhe nuk i ndahet pasionit per aktrimin.Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

Categories
Uncategorized

Bujar Asqeriu tregon historine e emrit: Gruaja më thotë Bujar vetëm kur ka ndonjë problem…!!

I ftuar tek emisioni “Rudina” disa kohë më parë, aktori i madh, Bujar Asqeriu ka treguar për herë të parë historinë e emrit të tij që në fakt paska dy emra: një të vërtetë e një të ligjshëm.

“Vëllain tim të madh e quanin Bujar. Ai ishte ndarë nga jeta kur ishte 6 muajsh.Nëna më kishte treguar se kur u zgjuan një mëngjes ai nuk po merrte fry më. Ishte shumë i bukur, me flokë të zinj dhe kaçurrela, më thoshtë nëna.

Kur linda unë donin të ma vinin emrin Drini ose Safet. Vendosën për Drini dhe shkuan për të më regjistruar. Punonjësi i gjendjes civile i kishte thënë: Ç’është ky emër lumi??

Ata ishin stepur dhe babai i kishte thënë nënës të më regjistronin si Bujar me emrin e vëllait, por pastaj më thërrisnin vazhdimisht Drini. E kishin shumë të vështirë të më thërrisnin me emrin e vëllait që kishte ndërruar je të.
Të gjithë në familje me thërrasin Drini, edhe gruaja. Gruaja më thotë Bujar vetëm kur ka ndonjë problem serioz”, rrëfeu Bujari, pra Drini.

Categories
Uncategorized

VIDEO/ “Jam shtatzënë”, shakaja e hidhur e Denata Toçes që bëri për të qarë bashkëshortin në studio

Psikologia Denata Toçe ka vendosur që gjatë emisionit “S’e Luan Topi”, t’i bëjë një shaka të “vogël” bashkëshortit të saj, Arben Skënderit.

Teksa ishin duke folur për jetën e tyre dhe dëshirën për të pasur një fëmijë tjetër, vajzë, Denata i tha se është shtatzënë dhe se këtë lajm e kishte kuptuar së fundmi.

Arbeni nga ky lajm mbeti aq i shtangur sa derdhi edhe lot.

Denata: Unë e di që ti ke pritur shumë kohë që të kesh një vajzë, po të të them që unë jam shtatzënë?

Arbeni: Fantastike, një në dy është ajo, një shans është ta kem një gocë, ku i dihet.

Denata: Domethënë je gati ti?

Arbeni: Po jam gati.

“Je okay domethënë, je i lumtur”, e pyet moderatoria ndërsa Arbeni dukej paksa i hutuar.

“Totalisht”, përgjigjet ai.

“E mora vesh sot, jam shtatzënë!”, ishte kjo fjalia e Denatës që e bëri Arbenin të qaj.

Denata më pas i kërkoi falje dhe i tregoi të vërtetën duke thënë se ishte një shaka në bashkëpunim me produksionin.

“Është një ndër gjërat që ai ka merak. Nuk është vajza në vetvete. Beni i adhuron kalamajtë. Ne po të kishim pasur mundësi, ma kujton përherë atë dyvjeçarin: ‘Më ke humbur dy vite kohë’. Ato dy vite kohë do kishim pasur një vogëlush më tepër. Pak rëndësi ka është djalë apo vajzë, Beni është shumë i lidhur me kalamajtë”, tregon Denata për bashkëshortin e saj.

“Thjesht kaloj kohë me ta dhe është një ndër investimet më të bukura që bën çdokush”, shprehet Arbeni.

Categories
Uncategorized

EMRI/ Ishte i dehur, vetëvaret burri në Devoll, u gjet i pajetë nga familjarët

Një 48 vjeçar i ka dhënë fund jetës në Devoll.

Sipas të dhënave paraprake, dyshohet se 48-vjeçari i identifikuar si Florian Muçka, nga Mirasi, ka qenë në gjendje të dehur.

Ai është gjetur i varur në banesë ditën e sotme nga familjarët e tij. Kanë qenë këta të fundit që kanë lajmëruar policinë. Ndërkohë, policia po kryen veprimet hetimore lidhur me ngjarjen.

Categories
Uncategorized

Babai humbi dy femije ne termetin e 6 shkurtit ne Turqi. Shkon ne varreza dhe prek te gjithe me xhestin qe ben

Vëllai Bilal (16 vjeç) dhe motra Elif Kaçakçı (11 vjeçe) humbën jetën nën rrënojat e shtëpisë së tyre të shkatërruar në Nurdağı të Gaziantep, të goditur nga tërmetet me epqendër në Kahramanmaraş.

Familja la mbi varre 2 pallto të femijeve te tyre, e cila kishte shumë ftohtë diten kur ra termeti dhe se pallto ishte veshja e preferuar e djalit.

Babai Ümit Kaçakçı (41 vjeç) tha: “Ne vijmë çdo ditë dhe i shikojmë rrobat e tyre sipër varreve dhe jemi shume te trishtuar dhe perlotemi. Qe nga ajo dite jeta jone ka ndryshuar dhe jeta jone tashme eshte pa kuptim.

Categories
Uncategorized

‘Kërkoi Pesë Mijë Euro Për Një Natë’, Gëzim Nika Ia Nxjerr Të Gjitha ‘Të Palarat’ Albërie Hadërgjonajt

I ftuar kohë më parë në “Xing me Ermalin”, këngëtari Gëzim Nika ka treguar një histori me kolegen e tij Albërie Hadërgjonaj.Para se ta tregonte historinë, këngëtarja iu lut edhe Gëzimit edhe moderatorit të emisionit Ermal Mamaqit që të mos e tregonin historinë, por pas shumë lutjesh nga të dy më në fund Albëria pranoi.
Shtγ’p hapsiren rek.lamυese me pσshte per te ndjekυr videσn ↓↓ artikυlli vazhdσn..

Historia kishte lidhje me një “pazar” që të dy miqtë e ngushtë kishin bërë për të marrë pjesë në një dasmë.
“Para dy vjetësh, një shok i vëllait martonte dikë dhe dasma do ishte në Gjakovë. Më thanë mua t’i gjeja një këngëtare të mirë se i duhej shpejt. Albërien i thashë unë. Aman më thanë në besë tëndë, flit me të.
Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte per te ndjekur videon ↓↓ artikulli vazhdon..

Mora në telefon Albërien i thashë në datë 3 korrik duhet të këndosh në një dasmë. Më thotë jo se e kam biletën në datë 17, se ndryshe s’mund të vij. Vetëm në rast se më presin biletë dhe më japin 5 mijë euro edhe më sigurojnë edhe akomodimin. Mora në telefon shokun e vëllait dhe i thashë Albërie kërkon këto. S’ka problem vetëm na garanto që vjen.DUKE E HAP HAPSIREN REK LA MUESE ME POSHTE JU KENI MUNDESI TE LEXONI LAJMIN E PLOTE

Prapë mora Albërien në telefon i thashë ata pranuan me të gjitha kushtet por kanë shtuar edhe diçka. Pas dasmës ke edhe një seks falas. Dhe Albërie tha: Po ti pse s’the më përpara t’ja kishim ulur pazarin?”, rrëfeu Gëzimi.Pas historisë së Gëzimit, Albëria ka treguar edhe çfarë ndodhi gjatë dasmës. “Unë këndoja në dasmë, dhe dhëndri kërcente me nusen më shihte mua dhe qeshte. Më tha dhëndri pas dasme: O Albërie Hadërgjonaj, ti knëdoje dhe ne të tjerët të gjithë mbanim brinjët me dorë duke qeshur,”– tregoi me të qeshur Albëria.

Categories
Uncategorized

Zuleiha nga “Vendi i hidhur” zhgënjeu fansat e saj – Ja çfarë i thanë pas tërmetit shkatërrues FOTO

Aktorja e njohur Hilal Altinbilek debutimin më të madh në karrierë e pati me personazhin e Zuleiha-s në serialin Gorka zemlje (Një herë në Çukurova), i cili ka regjistruar 4 sezone.Historia e transformimit të personazhit të Zuleikha nga një gjendje e varfër në një grua të pasur që zotëron një fermë i dha audiencës në ekran shumë emocione të ndryshme.
Ylli turk Hilal Altinbilek, e njohur si Angelina Jolie turke, edhe pse shumë thonë se është më e bukur se Jolie, meriton duartrokitje si e vetmja aktore kryesore që mbeti në rrëfimin që u dashurua nga publiku maqedonas dhe që u transmetua si një seri në vazhdimësi me titull “Vendi i hidhur”.

Bukuroshja Altinbilek u shfaq në ekranin e vogël për katër sezone me personazhin e Zuleyhas, të cilën e luante në serialin e filmuar në Adana, raportojnë mediat turke.Në këtë serial të njohur, të 5 aktorët filluan të aktrojnë së bashku. Përveç Hilal Altinbilek, kastën e fortë të serialit e përbënin Vahide Percin, Murat Unalmish, Ugur Gunesh dhe Kerem Alisik.Mirëpo, siç raportuan së fundmi mediat turke, të gjithë rolet kryesore, përveç Hilal Altinbilek, u larguan nga historia për arsye të ndryshme. I vetmi emër që mbeti deri në fund të serialit ishte bukuroshja Hilal Altinbilek.

Hilal Altinbilek meriton duartrokitje si e vetmja aktore kryesore që qëndroi në histori deri në fund, pra deri në episodin e 141-të.Mirëpo, pavarësisht këtyre mirënjohjeve të bukura të aktores që luan Zuleyha, pas tërmetit shkatërrues që goditi Turqinë, Altinbilek u vu në shënjestër në Instagram, kur mund të lexohej.Se disa fansa nuk janë të kënaqur që ajo nuk është shfaqur me asnjë koment në mbështetje të viktimave, ndërsa aktorë të tjerë u kanë bërë thirrje publikisht të gjitha rrjeteve sociale që të ndihmojnë zonat e shkatërruara pas tërmeteve katastrofike.

“Ka pasur një tërmet të madh. Nuk ke ndarë asgjë. Nuk keni ndërgjegje?”, shkruan ai në një koment në Instagram të aktores së njohur.Nuk është e qartë nëse këto kritika janë të justifikuara, sepse kasti i “Tokës së hidhur” u përball me një pikëllim të madh pas vdekjes së një prej kolegeve të tyre që vdiq në tërmet bashkë me vajzën e saj.
Ata ishin në zi të madhe dhe ndoshta për shkak të lajmit të keq, edhe aktorja e preferuar u tërhoq nga publiku.

Categories
Uncategorized

Konfliktet, sëmundja dhe lidhja me familjarët, të vërtetat e raportit të Luiz Ejllit me nënën dhe motrën e tij

Një letër e dërguar nga e ëma për të, ka emocionuar Luiz Ejllin mbrëmjen e së martës. Nëna e këngëtarit gjendet në SHBA, së bashku me familjen e së bijës. Në pamundësi për të ardhur, ajo i kishte dërguar të birit një letër shumë të ndjerë, si dhe një audio mesazh.

Vetë Luizi u shpreh se nëse do të vinte, fjala e parë që do t’i thoshte do të ishte “si u fute pa më thënë”.

Artisti la të kuptohej se ishte bërë pjesë e lojës pa lajmëruar familjarët e tij. Duket se shkak për këtë është bërë pikërisht një debat që ka pasur me familjen e tij kohët e fundit para se të bëhej pjesë e formatit. Zërat për këtë sherr mes familjes erdhi kur Luizi u shpreh javë më parë se ishte me një sëmundje të rëndë. Teksa të gjithë prisnin që familja të reagonte, nga ana e tyre ishte një heshtje e plotë. Pasi lajmi u publikua në rrjet, menjëherë erdhi edhe një reagim në rrjetin e tij personal, “Instagram”.

Janë dashur këto aludime që familjarët e këngëtarit të reagojnë dhe të hedhin poshtë këtë gjë duke e cilësuar si “shpifje”. Ata kanë kërkuar nga protalet dhe ndjekësit që të komentojnë dhe të shkruajnë për atë që Luizi jep aty brenda shtëpisë pa përfshirë njerëz, të cilët ndodhen jashtë.

“Përshëndetje! Duke ju uruar që të jeni mirë, në emër të familjes së Luizit duam të sqarojmë opinionin publik për shpifjet që qarkullojnë në emër të djalit tonë ndërkohë që vazhdon rrugëtimin e tij në ‘Big Brother Vip’. Portalet që shkruajnë sikur Luizi nuk flet me familjen e tij, janë trillime dhe shpifje shumë të ulëta për të përfituar në kurrizin e tij, këto janë lajme të rreme vetëm si e si të bëhet lajm.

U lutemi të kemi mirëkuptimin tuaj dhe të shkruani për atë që Luizi po jep në BBV jo duke përfshirë njerëz të tjerë që janë jashtë shtëpisë së ‘Big Brother Vip’. Me shumë dashamirësi dhe respekt familja e Luizit”, shkruhet në deklaratën e familjarëve të postuar në “Instagram”-in e këngëtarit, që si thuhej menaxhohej nga familjarë të tij.Por, vetë Luizi brenda në shtëpi është shprehur se adresa menaxhohet nga miqtë e tij.

Një tjetër moment që u duk i dyshimtë nga familjarët e tij ishte edhe dasma brenda shtëpisë me Kiara Titon. Megjithatë, për të shuar të gjitha zërat u kujdesën miqtë e tij që publikuan një bisedë me nënë e këngëtarit. Pas fotos së dërguar të çiftit, ajo kishte shkruar “të trashëgohen”.

Një reagim i shkurtër për një ngjarje që për vetë këngëtarin do të kishte një rëndësi të veçantë. Krisja e marrëdhënieve mes tyre është bërë shkak që Luizi të shkëpusë për disa kohë kontaktet, kohë kjo që përkon edhe me futjen e tij në lojë, në këto kushte pa lajmëruar asnjë nga familja. Por, duket se me letrën dhe me mesazhin e dërguar brenda shtëpisë, raportet e tyre janë rivendosur dhe mamaja e këngëtarit, i ka bërë me dije se e mbështet në këtë rrugëtim të tij. Fill pas surprizës, në studiot televizive është diskutuar shumë rreth raportit të këngëtarit shkodran me familjen e tij.

Në emisionin “Shqipëria Live” ishte e ftuar mikesha e Luizit, Graciela Kiri. Kjo e fundit tha se është emocionuar nga letra e nënës së këngëtarit të njohur. Ajo u shpreh se kjo letër i ka dhënë forcë atij si dhe ka marrë mesazh se nëna e tij është mirë, pavarësisht se ajo nuk është shumë mirë me shëndet.

“U emocionova. Letra ishte letër nëne. Emocion pafund. Luizi dridhej me atë letër, sytë e skuqur. E ka karikuar, i ka dhënë forcë. I ka dhënë mesazh se nëna është mirë, pavarësisht se ajo nuk është shumë mirë me shëndet kohët e fundit. Do ndikojë fuqishëm”, tha mikesha e Luizit. Këtu ndërhyn gazetari, Gerald Qerimi, i cili tha se pse nxirrni këto teori që nëna e banorit të BB VIP është sëmurë.

Categories
Uncategorized

Tradhtoi të dashurën per Kejsin! Zhaklin: Mua më pëlqen, Kristi ka sjell një model të ri në Shqipëri, e mbështes

Gjatë spektaklit të Big Brother VIP është sjellë në diskutim historia e dashurisë që Kristi ka lënë jashtë, ndërkohë që ka nisur një romancë me Keisin.

Ndërkohë që Kristi deklaroi se historia me vajzën jashtë, Zazën ka përfunduar, reagoi vetë Zaza duke publikuar bisedat. Nga këto biseda në ditën e parë të Big Brother VIP, 24 dhjetor 2022, Kristi dhe Zaza flasin krejt dashuri me njëri-jetrin dhe duket se nuk ka asnjë krisje të marrëdhënies siç deklaroi Kristi, shkruan Albeu.com.

Por nga ana tjetër, opinionistja Zhaklin Lekatari tha se ky është një model për të mbështetur, një model ndryshe dhe modern që i duhet shoqërisë shqiptare.

Deklarata e plotë e Zhakut:

Unë e mbështes historinë e Kristit dhe Keisit. Kristi është një djalë komplet ndryshe nga djemtë që jemi mësuar të shohim në shoqërinë shqiptare. Ka një mënyrë tjetër të folurit, të perceptuarit të jetës, marrdhënies, vajzat.

Më pëlqen që ka sjell një model të ri flirtimi që është më elegant, ka më shumë finesë, ka më shumë brishtësi, ka më shumë ngadalësim, ka më shumë njohje. Mendoj që nëse Kristi ka lënë një marrëdhënie jashtë dhe unë do isha në vendin e asaj vajzës, do isha mirënjohëse që pashë të vërtetën live dhe partneri im nuk më gënjeu. Do isha falenderuese që ky personi me të cilin kam lënë këtë gjë përgjysëm më jep mua lirinë që unë të vazhdoj jetën time dhe të kuptoj kush është ky personi. Ta shoh të vërtetën që ky person nuk ka asgjë më me mua dhe po vazhdon nj histori tjetër.

Mua m shumë më tremb një shoqëri që është e përbërë nga një rini që ka frikë nga aventurat, ka frikë të guxojë, nga emocionet. Mua më pëlqen kjo mënyrë e re e të flirtuarit. Tregon që shoqëria jonë nuk ka çifte vetëm klasike që i shpallin dashurinë e përjetshme me lule dhe me ulje në gjunjë,

por ka dhe dashuri te tilla që lindin dalë nga dalë, pak me frikë, që lindin me pasiguri. Ka dhe modele të tjera në shoqërinë shqiptare dhe unë e mbështes këtë model dhe e mbështes edhe Kristin dhe Keisin.

Në situta të tilla, në një trekëndësh ku pozicionet nuk janë shumë të qarta të 3 këta prsona mund të lëndohen. Por nëse ka hapësirë për një person të 3 më mirë e vërteta të dali në pah. Nuk është fundi i botës. Kristi ka qenë i vërtetë me veten, me Keisin dhe me vajzën jashtë.
/albeu.com/

Categories
Uncategorized

Pa kaluar 24 orë Dea Mishel dashurohet me Shpatin: Sa e pashë ne patëm një kimi

Banorët e “Big Brother VIP” zhvilluan një program të mirëfilltë radiofonik. Kristi, Ermiona, Eva dhe Dea Mishel kanë vazhduar programin, ku Dea është përballur me disa pytje nëse i pëlqen apo jo Shpati.

“Po më pëlqen… është simpatik patëm një kimi…e vlerësoj hapësirën dhe mist erin ditën e parë… në botën jashtë takon një dhe shpërqëndrohesh se takon dikë tjetër dhe konfuzohesh ndersa këtu e dallon kur njeh brendësinë e tij…”, tha Dea.

Big Brother VIP Live nga shtëpia në Top Albania Radio rikthehet këtë të diel me panelin e radhës dhe zhvillimet e radhës nisën fuqishëm. Pas Luizit, Nitës, tanit dhe Armaldos ishte radha e panelit të dytë të përbëra nga Kiara, Olta, Shpati dhe Kejsi. Biseda e tyre nisi me banorin më të ri që u bë pjesë e shtëpisë së BBV mbrëmjen e kaluar.

Shumë mirë, jam ndierë shumë mirë, nuk e kam pritur që do të ndiehsha kështu nga secili edhe duke e ditur që jemi në një lojë që ka edhe të papritura por mikëpritja nuk ka munguar.

Mbrëmjen e djeshme Shpati bëri një hyrje spektakolare, pas kërkesës së Deas dhe Nitës. Kiara dhe Olta u shprehën se pas kësaj hyrje në shtëpinë e BBV ndihej edhe një frymë e re. A mund të ketë një histori dashurie me Dean?

Ajo “lidhja” ishte që nga fillimi që erdhi Dea aty për shkak të kërkesën së saj, Nita ka qenë si rezervë. Idenë e pashë ashtu si ju. Ndër të tjera ish-basketbollisti tregoi gjithashtu se është single.