Categories
Uncategorized

Mediat nuk e zbuluan! Ndodh trag jedia ne familjen e Elhaida Danit, kengetarja ne zi (Foto)

Një lajm i tr shtë ditën e sotme për artin, sidomos për amatorët e muzikës popullore shkodrane. Ka ndërruar jetë në moshën 59 vjeçare Astrit Mulia, këngëtar i njohur në zonën e Shkodrës dhe përtej.

Mulia u aks dentua mbrëmjen e të shtunës, në aksin Shkodër- Koplik, në afërsi të fshatit Shtoj i Ri. Manjëherë ai është dërguar në spital, por dëmtimet e marra nga përplasja, i kanë shkaktuar vdekjen.

Mulia është edhe daja i këngëtares së mirënjohur shqiptare Elhaida Dani. Mulia, ka qenë mjaft i


preferuar në eventet familjare por edhe publike në zonën e Shkodrës, për interpretimin e tij të veçantë e origjinal.

Sipas policisë, Mulia u përpl s nga një autoveturë e drejtuar nga një shtetas 68 vjeçar. ShkodraWeb i shpreh ngushëllimet e veta familjes, të afërmëve, të njohurve të të ndjerit Astrit Mulia.

Të nderuar lexues dhe vizitorë të portalit tonë! Reklamat që shfaqen, mundësojnë që ShkodraWeb të vazhdojë të jetë e lirë dhe e pandikuar në përcjelljen e të vertetës. Faleminderit nëse i klikoni!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *