Categories
Uncategorized

Çifti miliarder u gjet i vdekur në Kanada, familjarët japin 35 milionë dollarë për të gjetur vrasësin

Mund të kenë kaluar pesë vjet nga vrasja misterioze e një çifti miliarderësh kanadezë, por të afërmit e tyre kërkojnë që drejtësia të vendoset me çdo kusht.

Siç raporton CNN, të afërmit e miliarderëve kanadezë Barry dhe Honey Sherman kanë ofruar shumën prej 35 milionë dollarësh për të zbardhur rastin që tronditi vendin në vitin 2017.

Pesë vjet më parë, më 13 dhjetor, një sekser po i tregonte një çifti rreth rezidencës së çiftit në Toronto, kur u tmerrua kur zbuloi trupat e kanadezëve të vdekur pranë pishinës së tyre në bodrum.

Trupat e tyre ishin krah për krah, me rripa të lidhur në qafë, sipas autoriteteve të policisë kanadeze. 75-vjeçari Barry Sherman dhe gruaja e tij 70-vjeçare Haney u gjetën të vdekur.

Historia e vrasjes së tyre kishte bërë tituj ndërkombëtarë me autoritetet që fillimisht i quajtën vdekjet të dyshimta dhe të gjithë pyesnin se kush mund ta kishte bërë

Ata ishin një nga çiftet më të pasur në Kanada, fakt që ngjalli interesin e mediave ndërkombëtare për zhvillimet në lidhje me hetimin e çështjes së tyre. Edhe pse kanë kaluar 5 vite ende nuk një pistë sesi ndodhi ngjarja dhe se kush e bëri vrasjen.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *