Categories
Uncategorized

Këngëtarja më e mirë shqiptare cila është? Eli Fara e thotë hapur përgjigjen e saj

Eli Fara ka 55 vite moshë, dhe disa dekada të suksesshme në muzikë. Këngëtarja e famshme shqiptare e ka takuar Albina Kelmendin dhe nënën e saj, Albanën në një emision televiziv në Shqipëri.

Eli nuk ka ngurruar të jap komplimentet më të mëdha për Albinën dhe nënën e saj duke i quajtur si muzikantet më të mira në vend.

Këtë e ka shkruar në një storie në Instagram bashkë me këngëtaren pejane. Albina Kelmendi bashkë me familjen e saj do të garojnë në Festivalin e RTSH-së që fillon javën e ardhshme. Kënga e tyre do të prezantohet në natën e parë dhe është e 10-ta në rënditje.

Bëhet fjalë për një bashkëpunim të jashtëzakonshëm që pritet ta ketë fjalën kryesore në festivalin më të madh në vend.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *