Categories
Uncategorized

Iku nga ”Portokalli”, Jul Deda tallet keq me Altin Bashën: Të lumtë plako pas 17 vitesh ia dole të…

Ky lajm eshte para disa muajve. Pas 17 vitesh si udhëheqës i ‘Portokallisë’, regjisori Altin Basha e largua nga Top Channel duke krijuar shumë zhurmë. Mësohet se ai dha dorëheqjen pasi i ishin hequr shumë kompetenca. Vendin e tij e zuri Indrit Çobani, i cili është aktor në Teatrin Kombëtar, si dhe ka qenë regjisor i dhjetëra emisioneve televizive më parë.

Largimi i Bashës ishte vërtetë i bujshëm dhe tashmë kanë nisur edhe ironitë nga të larguarit e hershëm të Portokallisë. Ka qenë Julian Deda ai i cili përmes një postimi në Instagram i ka hedhur një th umb ish-regjisorit të spektaklit të humorit.

“Bravo Altin, pas 17 vitesh eksperiencë pune si regjisor, më në fund ja arrite qëllimit, u bëre asistent regjisor. Hallall plako”, ka shkruar Deda në Instagram. Debatet mes Julian Dedës dhe Altin Bashës kanë nisur shumë kohë më parë, që nga momemti kur nga spektakli i humorit filluan të largoheshin disa nga aktorët më të njohur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *