Categories
Uncategorized

Britani e Madhe/ Po luanin në liqenin e ngrirë dhe ranë në ujë, një nga fëmijët që ndërroi jetë u fut të shpëtonte 3 djemtë që po mbyteshin (FOTO)

Tre fëmijë të moshave 8, 10 dhe 11 vjeç humbën jetën pasi ranë në një liqen të ngrirë pranë Solihull në Britaninë e Madhe, teksa ishin duke luajtur. Ndërsa një 6-vjeçar, ndodhet në gjendje kritike në spital.

Familja 10-vjeçarit Jack Johnson, një prej viktimave, tregoi se ai vrapoi në një liqenin e ngrirë në Solihull, për të shpëtuar shokët e tij, para se të vdiste tragjikisht.

Sipas tyre fëmija me guxim nxitoi të ndihmonte fëmijët e tjerë pasi dëgjoi britmat e tyre.

Tezja e djalit Charlotte McIlmurray tha ai është futur për të shpëtuar fëmijët, të cilët ai nuk i njihte dhe se nuk kishte asnjë shqetësim për sigurinë e tij.

Ajo ka postuar në Facebook: “Nipi im i pa duke kaluar nëpër akull dhe ai vrapoi dhe u përpoq t’i shpëtonte. Thjesht jemi zemërthyer për këtë dhe për të zbuluar se ai vdiq duke u përpjekur të shpëtonte tre djem që as nuk i njihte, ai ishte i mahnitshëm,” tha ajo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *