Categories
Uncategorized

Sulmi ndaj Berishës, habit Alfred Cako: Personi që e goditi kontrollohej me telekomandë

Konspiracionisti Alfred Cako ka folur në lidhje me sulmin ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha në protestën e 6 dhjetorit.

Cako dha një teori të padëgjuar më parë nga analistët e tjetër, ku tha personi që e ka goditur kontrollohej me telekomandë.
“Sirhan Sirhan ka qenë ngë rastet e para kur instituti Tavistock kishte përdorur një njeri, duke e përdorur “remote control” nëpërmjet disa trajtimeve shkencore dhe medikamenteve dhe drograve të caktuar duke komanduar në distancë dhe duke bërë në mënyrë të pavullnetshme atë veprim që ai e bëri.

Dhe sot këto metoda janë përdorur vazhdimisht dhe ky mund të ketë qënë një njeri që është komanduar me “remote control” nëpërmjet një trajnimi të specializuar. Mos e merrni me nënvlersim se nuk ka njeri të vejë të godasë, se ne nuk godasim kurrë një plak, aq më tepër të godasësh një kryetar të opozitës” tha Cako ndër të tjera për “Rrethi Katror” në TCH.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *