Categories
Uncategorized

Elena Kocaqi, thjesht madhështore me studimin e saj: “Shqiptarët kanë zgjuarsi natyrale, janë të parët në botë”

Pedagogia, Elena Kocaqi ka qenë e ftuar në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania.

Sërish, nuk kanë munguar deklaratat e forta. Kocaqi u shpreh se fëmijët shqiptarë dalin të parët nëpër botë, pasi kanë inteligjencë natyrore të lindur.

“Inteligjenca është disa llojëshe, ka inteligjencë muzikore, matematikore. Ka inteligjencë që matet për aftësitë konjutive të individit dhe për aftësitë e lindura të individit. Shqiptarët kanë një zgjuarsi natyrale.

Po të marrësh një raportim të austriakëve në Shqipëri, që e kanë parë nga arkivi, të Komandatit të Përgjithshëm Ushtarak për Shqipërinë, thoshte se shqiptarët janë të prirur për t’u shkolluar. Po të marrësh fëmijët e Shqipërisë t’i dërgosh në Evropë dhe SHBA, pse janë të parët? Kanë një inteligjencë natyrore të lindur”, theksoi ajo./Fjala.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *