Categories
Uncategorized

E forte ! Pas 54 vjetësh, testi i ADN-së i marrë live te Arditi bën zbulimin e madh? Shegushja tron ditet kur meson se eshte femija i

Një zbulim i rrallë është bërë në emisionin live të së dielës. Historia e javës së shkuar në “Ka Një Mesazh Për Ty” për lidhjen e gj kut mes Shegushes dhe Hermondit, i la të gjithë me pyetjen e madhe nëse ekziston një e tillë.

Pas marrjes së kampionëve të tyre biologjikë në studion e “E diela shqiptare” në Tv Klan, ekspertët e fushës kanë sjellë përgjigjen e

pyetjes që ka stërmunduar prej vitesh Shegushen. A është ajo motra e Hermondit dhe vajza e Xhemiles? Gjithçka varet nga fraza e shkruar në rezultatin e ADN-së.

Alban Llapaj: Në përfundim të ekzaminimeve biologjike, arrijmë në këtë konkluzion: Nga krahasimi i profileve gjenetikë të marra nga kampionet biologjike të shtetasve Hermond Aliu dhe Shegushe Xhovari, arrijmë në përfundimin se këto profile nuk paraqesin lidhjen gjenetike motër-vëlla.

Ardit Gjebrea: Pra nuk janë vëlla e motër?

Alban Llapaj: Jo.

Përgjigjja e specialistit i ka hapur rrugë një tjetër pyetjeje të Shegushes: Cila është nëna e saj? Në puntatën e kaluar, ajo shprehu bindjen se është Nailja, gruaja që lindi një vajzë në të njëjtën ditë si Xhemilja.

Ardit Gjebrea dhe specialistët, u nisën drejt Peqinit për të takuar Nailen, me shpresën se ajo do të japë miratimin e kryerjes së analizës së ADN-së./tvklan.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *