Categories
Uncategorized

Cudi ne Korçë/ Gjetën një letër të pazakontë në oborr, s’u bes ojnë syve kur hapin kamerat

Një ngjarje e pazakontë në Korçë. Një person ka treguar se ç’ka parë në pamjet e filmuara nga kamerat e sigurisë, të cilat tregojnë dy vajza, që afrohen pranë derës së një shtëpie dhe pasi hedhin një letër, largohen me vrap.

Pronarët e shtëpisë, pasi gjejnë letrën në oborr të nesërmen, bëhen kuriozë nga personi që mund ta ketë hedhur dhe hapin kamerat.

Mirëpo, ajo që shkruhej në letër, ishte disi e pakuptimtë, pasi siç shkruajnë ata, letra i dedikohej një vajze dhe në atë shtëpi nuk ka një vajzë, shkruan meganews.al.

Në letër shkruhet:

Ahhh…! Nuk ka piktor, nuk ka skulptor, nuk ka artist që të arrijë dot të kapë esencën e bukurisë tënde.

Më lart, siç ti e sheh, u përpoqa të hedh në letër përshtypjet që më la bukuria jote ditën që dole nga nga Vasilika,

parukierja dhe që gjithë djelmnia e Korçës u zalisnë. Po e di që s’ia dola dot o ylli i Korçës, o kuptimi i jetës teme”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *