Categories
Uncategorized

DOKUMENTI/ 31-vjeçari që qëlloi me grusht Berishën vuan nga probleme mendore

Është publikuar raporti shëndetësor i autorit Gert Shehu, i cili groditi dhe gjakosi Sali Berishën në protestë.

Neësbomb ka siguruar raportin shendetësor, ku evidentohet qartë diagnoza e mjekut për 31-vjeçarin që vuan nga “çrregullimi psikotik”.

Në dokument shihet se ai vuan prej vitesh nga problem mendore dhe se merrte medikamente për të trajtuar problemin.

Kujtojmë që sot Gert Shehu çau mbrojtjen e Berishës në protestë dhe qëlloi me grusht ish-kryeministrin duke e hedhur përtokë.

Autori i gjakosur është shoqëruar më pas nga mbështetësit e opozitës drejt selisë blu, ku më pas ka shkuar policia dhe ambulance në këtë seli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *