Categories
Uncategorized

Recata natyrale – Ju ndihmon të eleminoni barkun dhjamor dhe fryrjen e barkut..!?

Recata natyrale – Ju ndihmon të eleminoni barkun dhjamor dhe fryrjen e barkut..!?
Nuk ka dyshim se të gjithë e urrejnë një bark të madh, të rrumbullakët dhe të fryrë. Nëse e keni pasur këtë problem, ju e dini që krijon një ndjenjë shqetësimi, dhe në të njëjtën kohë doni ta heqni qafe shpejt dhe lehtë, por disi shkon më shumë er

Sidoqoftë, ekziston një recetë që mund të bëjë mrekulli për stomakun tuaj të fryrë. Kjo pije është mënyra më e lehtë për të hequr qafe gazrat dhe stomakun e fryrë.

Shtë një kombinim i ujit Sassi dhe çajit të koprës. Ka pothuajse 0 kalori dhe receta u shpik nga Cynthia Sass, me ndihmën e së cilës uji i zakonshëm shndërrohet në një djegës të dhjamit.

Përveç kësaj, uji Sassi përmirëson dhe ekuilibron tretjen dhe përmirëson dhe forcon shëndetin tuaj të përgjithshëm. Cynthia gjithashtu shpiku një dietë të quajtur Dietë Flat Belly, e cila bazohet në ujin Sassi për humbje peshe.

Mbani në mend se mbajtja e ujit dhe ekuilibri i elektroliteve duhet të merren ende parasysh, edhe nëse pini 8 gota ujë në ditë.

Këtu është receta për këtë pije të shkëlqyeshme:
PERBERESIT E NEVOJSHM:

2 litra ujë
2 lugë fara kopër
1 kastravec

1 limon
1 lugë xhenxhefil të integruar
12 gjethe nenexhik

PROCEDURA:

Zieni çajin në 2 litra ujë të zier dhe 2 lugë kopër. Pasi të vlojë për 2 minuta, lëreni mënjanë dhe lëreni të ftohet e mbuluar.

Në lëngun e tendosur shtoni 1 kastravec, qëruar dhe prerë në rrota të holla, 1 limon të prerë në rrota të holla, 1 lugë xhenxhefil të freskët të integruar, 12 gjethe mente.

Përdorimi: Lëreni në frigorifer për disa orë, pastaj pini 8-10 gota në ditë. Uji Sasi përmban përbërës të fuqishëm që përmirësojnë tretjen dhe qetësojnë gazrat dhe fryrjet. Provojeni dhe shikoni vetë, efektet janë të mahnitshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *