Categories
Uncategorized

Artan Hoxha: Një politikan shqiptar, 100 milion dollarë pasuri në Angli / Kush mendoni se mund të jetë?

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka deklaruar se një politikan shqiptar ka një pasuri me vlerë rreth 100 milion dollarë (70 milion paund) pasuri në shtetin anglez.

I ftuar në emisionin “Opinion” të Blendi Fevziut, Hoxha tha se disa gazetarë britanikë janë duke hetuar lidhur me pasurinë e dyshimtë të një shqiptari, me origjinë nga veriu, i cili zotëron rreth 51 tituj pronësie në Angli. Sipas burimeve të gazetarit Hoxha, pas shqiptarit fshihet një politikan i njohur shqiptar.

Gazetari shtoi se e gjithë kjo pasuri është vënë nëpërmjet bursës së arit në vitet 2002-2003, dhe anglezëve u rezulton se ky është ar i ardhur nga Shqipëria, për të cilat gazetari Hoxha hodhi dyshime dhe artikuloi për floririn e tunelit të Krrabës, të vjedhur vite më parë në Shqipëri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *