Categories
Uncategorized

S’do jetë në protestën e Berishës, Monika Kryemadhi tregon arsyen

Deputetja e PL, Monika Kryemadhi ditën e sotme jashtë Kuvendit ka folur në lidhje me sulmin e ‘Prestige Resort’.

Ajo gjatë deklaratës në media është pyetur nga gazetarët nëse do të jetë në protestën e 6 dhjetorit që do të mbahet në Tiranë, ditën kur Shqipëria pret samitin e BE.

Kryemadhi tha se s’do jetë pjesë, pasi atë ditë do të jetë në Bruksel.

“Inspektorati i Ndërtimit, Policia, Bashkia, gjithë instrumentet që ai përdor, tërheq vëmendjen dhe tregon se ‘unë nuk kam ndërmend që të bëhem pjesë e BE’. Ai thotë se kush është kundër meje, do ketë fadromat përpara. Këto janë minuse për Shqipërinë dhe do e çojnë pas vendin në këtë proces”, tha Kryemadhi.

Do jeni pjesë në protestën e 6 dhjetorit?

“S’do jemë në protestë. Unë atë ditë do jem në Buksel” tha Kryemadhi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *