Categories
Uncategorized

Reagon Elvis Naçi: Sa më mallë e priste nëna fëmijën, por dora gjakatare ia mori jetën te dyve

Imami i njohur nga Shqipëria, Elvis Naçi, përmes një statusi në faqen e tij në facebook, ka reaguar lidhur me tragjedinë e djeshme që tronditi Kosovën, ku një grua shtatzëne u vra, ku dorasi dyshohet të jetë ish burri i saj, shkruan pemajetes.com.

“Nje foshnje do te dilte keto dite ne jete, mbase neser mbase pasneser, do te shikonte nenen, ate qe e mbajti 9 muaj, qe me sa mall e priste, sa ka duruar per ta pare, mes dhimbjeve dhe veshtiresive, por dy krisma te nje arme gjakatare ne koke ia mori jeten te dyve”, ka shkruar Naçi.
Postimi i tij i plotë:

Kujtojmë se Gjykata Themelore në Ferizaj ka lëshuar një komunikatë për media, pasi të mërkurën në oborrin e QKUK-së, Sokol Halili dyshohet se ka privuar nga jeta tani të ndjerën gruan shtatzënë Hamide Magashi, 35-vjeç. Gjykata tregoi se viktima ka pasur urdhër-mbrojtje në kohëzgjatje prej gjashtë muajsh, duke filluar nga 13 shtatori i këtij viti deri më 13 mars të 2023-s.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *