Categories
Uncategorized

Marsela Çibukaj rrëmben trofeun, shpallet fituese e “Këngës Magjike 2022”

Këngëtarja Marsela Çibukaj është fituesja e edicionit të 23-të të festivalit “Kënga Magjike”. Kënga e saj “I paftuar” ishte më e votuara nga artistët, juria dhe gjithashtu grumbulloi 449 pikë nga votimi i kolegëve.

Çmimi i dytë shkoi për artisten Michael Paluca me këngën “Një përqafim”, ndërsa Anxhela Peristeri fitoi vendin e tretë me këngën “Kalimtar”.

Këngëtarja Çibukaj rrëmbeu trofeun e edicionit të 23-të festivalit të këngës, ndërsa u përlot nga emocionet teksa mori çmimin dhe shprehu nj falenderim për të gjithë ata që e mbështetën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *