Categories
Uncategorized

“S’i Shkova Dot Tek Varri” Rosela Gjylbegu Përlotet Teksa Tregon Momentin Më Të Vështirë Të 1 Viti Më Parë…

Nëse kthehemi pas në kohë dhe kujtojmë edicionin e parë të “Ethet e të premtes mbrëma”, nuk mund të mos sjellim ndër mend Rosela Gjylbegun, trëndafilin e Shkodrës, që na magjepsi me zërin e saj. Ajo nuk është më aktive në muzikë, ndaj çdo intervistë e saj na ngjall kuriozitet.

E ftuar në emisionin “Ftesë në 5”, këngëtarja ka treguar se pandemia e kishte penguar që të shkonte në varrin e të atit për përvjetorin e ndarjes së tij nga jeta.Ndiqen! videon per te kuptuar se per qfare behet fjale:Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

“Më është dukur vetja si në burg, prisja që dikush të më zgjonte. Vit i vështirë! Kemi qenë shumë të ndjeshëm. Nga familja ime nuk është prekur asnjëherë, por nuk rrinim dot me njëri-tjetrin.Ndiqen! videon per te kuptuar se per qfare behet fjale:Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…

Nuk shkoja dot në Shkodër. Shkoj shpesh në varreza ku i çoj lule tim eti dhe gjyshes time, këtë vit nuk arrita të shkoja. Ishte e vështirë për ne, se për përvjetorin ne mblidhemi atje,”-tha ndër të tjera ajo me lot në sy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *