Categories
Uncategorized

Pranvera Veizi Rrëfen Gjithçka Që Nuk Keni Ditur Për Të…

Aktorja e mirënjohur, Pranvera Veizi dhe kompozitori Valentin Veizi ishin të ftuar së fundmi në emisionin e mbasdites “Rudina”.
Prej 22 vitesh çifti jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por së fundmi janë rikthyer me artin e tyre në Shqipëri, si pjesë e filmit “I love Tropoja”. Pranvera luan rolin e nënës së personazhit kryesor në këtë film, ndërsa Valentin Veizi është kompozitori i kolonës zanore të filmit.
Ajo dhe partneri i saj rrëfyen rrugëtimin e tyre gjatë gjithë këtyre viteve. Ndër të tjera aktorja tregoi dhe punën dhe angazhimet që ka pasur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. “Para disa viteve kisha një spa në Amerikë, por kishte shumë punë dhe angazhime, ndaj vendosa ta mbyllja.

Tani kam një dyqan, punoj vetë, kam edhe disa vajza që punojnë për mua”, tregoi Vera gjatë bisedës ndërsa Valentini shtoi se ajo ka përfunduar një shkollë për estetiste me rezultate të shkëlqyera në Amerikë dhe biznesi i ri ecën shumë mirë.
Më tej Vera tregoi e emocionuar arsyen e vërtetë dhe ndjesinë e saj kur vendosi të shkëputej nga aktrimi.

“Unë mbeta shtatzënë me vajzën një vit pasi kishim shkuar në Amerikë dhe atje nuk është si këtu. Kur linda djalin këtu kisha mamin, motrat që më ndihmonin. Këtu ta mban fëmijën edhe komshija, kurse atje është e pamundur. Unë e provova me disa aktivitete të vogla, por ishte e lodhshme të udhëtoja. Pastaj edhe pse jam e qeshur jam shumë e ndjeshme. Sa herë mendoja për Shqipërinë, për mamin, babin, motrat, prekesha dhe thashë, unë duhet ta mbyll një kapitull dhe të nis një të ri”, u shpreh Vera.

Gjithashtu aktorja e njohur tregoi se të bërit gjyshër i ka bërë shumë të lumtur dhe i ka dhuruar emocione mjaft të veçanta.
Tashmë djali i tyre është martuar dhe është bërë me fëmijë, ndërsa vajza 20-vjeç vazhdon studimet për shkenca politike.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *