Categories
Uncategorized

Dhimbja dhe Venat e ënjtura qetësohen për 10 minuta

Problemet e venave me variçe përfshijnë gjithashtu probleme të tilla si dhimbje, ënjtje dhe një ndjenjë e rëndë në këmbë. Majdanozi mund të ndihmojë në lehtësimin e këtyre sëmundjeve dhe stimulimin e qarkullimit.

PERBERESIT E NEVOJSHM:

3-4 lugë majdanoz të freskët të copëtuar
200 ml ujë të zier

PROCEDURA:

Lani majdanozin mirë në ujë të ftohtë, lëreni të kullojë dhe thahet, e copëtoni imët. Hidhni 200 ml ujë të valë dhe lëreni të mbuluar derisa të ftohet plotësisht.

Kur të ftohet plotësisht, kullojeni atë dhe derdhni lëngun në kallëpe akulli dhe lëreni të ngrijë. Përdoret sipas nevojës.

Për një masazh të lehtë (pa shtypur), fërkoni pikat e dhimbshme dhe venat e përflakur për 10 minuta. Zona e prekur kalon direkt përmes kubit të akullit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *