Categories
Uncategorized

Aktori i njohur bën deklaratën e fortë për Ermal Mamaqin: Nuk është artist

Aktori i njohur, Ardian Cerga i ftuar në emisionin “Abc-ja e mëngjesit” bëri një deklaratë të fortë për Ermal Mamaqin.
Ai tha:

“Ajo që vihet re sot në kinemanë shqiptare eshte që regjisori është vetë skenarist, shtëpi prodhuese dhe aktori kryesor. Ka një shpjegim sepse që të bësh një film nuk është thjesht aspekti artistik profesional por dhe komik dhe financiar”.

“Unë s’e llogaris Ermalin sepse e kam parë dhe s’më ka pëlqyer. Nuk e kam me Ermalin si njeri por si artist. Nuk është artist”, shtoi ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *