Categories
Uncategorized

U kthye nga Amerika pas ndarjes! U nisa për më mirë: Punova me gjithë shpirt e pasion por përfundova duke

Ditet e fundit eshte perfolur shume ne media historia e ndarjes se Shpetim Saracit me Mira Koncin, nje cift qe merziti te gjithe fansat me ndarjen e tyre, por e tille eshte jeta, dhe sigurisht ato kane arsyet e veta.

Por Shpetimi pas ndarjes u kthye ne Shqiperi, kur ne kohen qe u largua ai ishte shume i zhgenjyer nga vendi yne, ndaj po iu kthejme pak nga shkrimi qe ai beri kur u largua.

Saraçi në media më herët, u shpreh se këtë hap, do ta bënte për të ardhmen e fëmijëve, për shkollimin e tyre në një sistem të konsoliduar arsimor.

“Ajo që është e sigurt, është që po mundohemi të ndihmojmë fëmijët të shkollohen në një sistem arsimor të konsoliduar dhe jemi në kohën kur çdo familje në botë e bën këtë gjë… Për të tjerat, çdo gjë është fakultative.

Di që departamentin e punës në RTSH që drejtoja, na e shkrinë (një redaksi me traditë 55-vjeçare) në emër të krijimit të ca strukturave të reja që nuk ekzistojnë në asnjë vend të botës.

Di që megjithëse punova me gjithë shpirt e pasion, për rreth 30 vite në Shqipëri (ku pësova edhe tr uma shëndetësore, që mund të më kushtonin edhe j tën) prapë se prapë përfundova duke mbrojtur të drejtën time nëpër gjyqe.

Megjithatë, njerëzit e vendit tim i dua dhe i respektoj pafund”, tha Saraçi, teksa shprehte keqardhjen që i duhet të diskutonte të qëndronte apo të largohej nga vendi i tij, ku ndërtoi një karrierë të gjatë e të suksesshme.

Së fundmi, një foto të tij e ka postuar në rrjetet sociale Ilir Hoxholli, për të cilin ka shkruar krahas fotos:

“Njeri i mire, njeri profesionist! Respekt dhe suksese…”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *