Categories
Uncategorized

Çuni i Zef Dedës “shpërthen” ndaj Erion Veliajt: O lepurush, duro dhe pask se do tregojmë….

Çuni i Zefit, Julian Deda ka su.lmuar kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj të cilin e quajti lepurush.

“Shoku Erion, i fundit që duhet të flasësh për Tiranën je ti. E ke kthyer qytetin në pluhur dhe zhurmë. Ta shohësh nga lart duken vetëm dy ngjyra të vd.ekura gri dhe një kafe e shpëlarë. E sakatove këtë qytet dhe për këtë do marrësh shpërblimin e merituar nga qytetarët, gjithmonë nëse piktori do të të ri-kandidojë, se mesa shohim të ka zëvendësuar me Belën. Nejse, bej qejf edhe pak z.lepurush, pas zgjedhjeve do mbash përgjegjësinë që të takon…”, shkruan Dede.

Pavarëisht postimit të aktorit demokrat, qytetarët e Tiranës janë të vetëdijshëm se çfare transformimi ka pësuar kryeqyteti nën drejtimin për shumë vite nga socialistët.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *