Categories
Uncategorized

Akuzohet se ngacmoi seksualisht nxënësen, arrestohet mësuesi 62-vjeçar në Skrapar

Është ndaluar nga policia mësuesi Servet Bejo, i cili akuzohet nga një nxënëse se e ka ngacuar seksualisht.

62-vjeç, është ndaluar nga efektivët e policisë dhe prej disa orësh ndodhet në ambjentet e Komisariatit të Policisë së Beratit, ku po merret në pyetje në lidhje me ngjarjen. Po në Komisariat ndodhet edhe nxënësja 14-vjeçare e cila në prani të mësueses dhe psikologeve është marrë në pyetje.

Vajza ka deklaruar në polici se mësuesi i saj e kishte puthur në buzë, e kishte kapur për flokësh dhe e kishte ngjeshur në mur dhe vetëm kur vajza kishte bërtitur ai e kishte lëshuar.

Pas kësaj dite, mësuesi jep dorëheqjen, me arsyetimin se e kërcënuan familjarët e të miturës. Në shkollën 9-vjeçare të fshatit Barç mësonin 5 fëmijë nga klasa e parë deri në klasën e nëntë dhe kishin vetëm një mësues,z. Servet Bejo, i cili ishte edhe banorë i fshatit. Për shkak të episodit të ndodhur mes mësuesit dhe nxënëses, shkolla qëndron e kyçur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *