Categories
Uncategorized

Mjaftojnë Vetëm 12 Thelpinj Hudhra Për Largimin E Peshës Së Tepërt Ja Përgaditja…

Mjaftojnë Vetëm 12 Thelpinj Hudhra Për Largimin E Peshës Së Tepërt Ja Përgaditja…

Pesha e tepër shoqërohet me shtimin e sasisë së yndyrës apo dhjamit, sidomos në pjesën e barkut apo zonën abdomiinalee. Dhjaamosjaa e tepërt në zonën e barkut është shpesh burim i shumë komplikacioneve shëndetësore. Më pposhttë ju sjellim një kurë natyrale me përbërës të thjeshtë që lu.fttojnnë praninë dhe rritjen e nivelit të yndyrave apo masës së dhjamit në zonën abdomiinalee të trupit (pjesa e barkut).

Mjafton të ndiqni hapat siç duhet dhe kjo kurë natyrale do t’i dhurojë organizmit shëndet të plotë ndërsa në vetëm një javë do të ndihmojë në shkrirjen e masës së tepërt dhjamore në zonën e barkut. Kjo kurë ndihmon gjithashtu në mirëfunksionimin e sistemit të tretjes ndërsa mban nën kontroll të plotë nivelin e kolesterolit.

Përbërësit

12 thelpinj të mëdhenj hudhre
Dy kokrra limoni
1 ½ l ujë

Si ta përgatisni

Qëroni thelpinjtë e hudhrës. Shtypni secilin prej thelpinjve përmes një çekiçi kuzhine. Pastroni limonat me ujë të rrjedhshëm dhe prijini në copëza të vogla me gjithë lëkurë. Vendosni ujin në një tenxhere. Shtoni hudhrat e shtypura bashkë me copat e limonit dhe vendosini në z jaarr të ziejnë për 15 minuta. Më pas, kullojeni lëngun dhe pijeni. Ujin e përftuar mund ta ruani në frigorifer.

Si ta konsumoni

Lëngun e përftuar mund ta ndani në tre dozaa për çdo ditë. Rekomandohet që të pini nga një filxhan çaji me këtë lëng para secilit nga tre vaktet e ngrënies. Kura përdoret për tre ditë rresht. Ajo ndihmon organizmin për një pastrim rrënjësoor të tij duke ndikuar në shkrirjeen e yndyrës së tepërt në zonën e barkut. Efektet e kurës ndihen pas një jave ku ju do të ndiheni më të lehtë.
Për shumë persona shija e këtij lëngu mund të jetë e siikletshme dhe e vështiirë. Por gjatë konsumimit të tij mund të shtoni pak mjaltë për ta ëmbëlsuar dhe për t’i dhënë shije gjithashtu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *