Categories
Uncategorized

Gjendet i vdekur në zyrë koloneli i lartë rus

Një tjetër vdekje misterioze i shtohet Rusisë, ku shumë zyrtarë, të afërm me Vladimir Putin po humbin jetën në rrethanave të çuditshme.

Vetëm pak minuta më parë mediat e huaja raportojnë se një person i afërt me Vladimir Putin, një komandant është gjetur i vdekur. 44-vjeçari kolonel Vadim Bojko është gjetur i vdekur me plagë me armë zjarri. Koloneli ishte i përfshirë në operacionin e rekrutimit në shkallë të gjerë në Rusi.

Sipas mediave të huaja 44-vjeçari ka shkuar në punë, ka hyrë në zyrën e tij dhe më pas janë dëgjuar të shtënat me armë.

Një oficer që dëgjoi të shtënat me armë, nxitoi në vendngjarje dhe gjeti të pejtë Bojkon. Ky nuk është rasti i parë i vdekjes së çuditshme të një oficeri të lartë rus që nga nisja e luftës në Ukrainë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *