Categories
Uncategorized

VIDEO/ Fotografi i njohur ndalon rastësisht vajzën shqiptare në rrugët e New Yorkut, i realizon setin e mrekullueshëm fotografik

Fotografi i njohur David Guerrero, i cili punon në Neë York dhe pjesë të saj, ka bërë gjithashtu ndalimin e njerëzve të zakonshëm në rrugë, të cilëve iu realizon fotosesione të mrekullueshme dhe duke i kthyer personazhet e tij në “yje” të vërtetë.

Guerrero i cili numëron miliona klikime në videot artistike dhe portretet që ai realizon, Së fundi i ka rastisur që të ndalojë një vajzë shqiptare që po kalonte në rrugë.

Pasi e ndaloi, mësoi se vajza quhej Fjolla Arifi.

“Një prej emrave më të mirë që kam rastisur”, u shpreh David.

Në videon ku fotografi i realizon një fotosesion vajzës shqiptare është publikuar në kanalin e tij zyrtar tashmë numëron miliona klikime dhe është kthyer ndër pesë videot më virale të tij. E reja shqiptare u bë rastësisht pjesë e fotosesionit të tij, por ajo është një modele dhe blogere, e cila numëron mbi 200 mijë ndjekës në Instagram. Fjolla Arifi tregon se krahas punës si modele, është edhe autore që ka në fokus shëndetin mendor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *