Categories
Uncategorized

Media britanike: Saiti dhe Xheridja ngritën shtëpinë e ëndrrave me paratë që u çoi djali nga Anglia, por tani ka emigruar edhe ndërtuesi

Mediat britanike vijojnë të rrëfejnë historitë e shqiptarëve që kanë emigruar ilegalisht drejt Britanisë së Madhe, këtë herë gazetarët e tabloidëve “The Sun” dhe “Daily Mail” kanë mbërritur në vendin tonë.

The Sun shkruan për një çift të moshuarish, Saiti dhe Xhedria të cilët kanë ndërtuar një vilë dy-katëshe me paratë që u ka dërguar djali i tyre Nimet, i cili hyri ilegalisht në Britani dhe tashmë jeton e punon në Londër.

Por sipas The Sun çifti i të moshuarve shqiptarë, të cilët kanë ngritur vilën e tyre në një luginë buzë lumit në Shqipëri, nuk kanë arritur të përfundojnë punimet, kjo pasi edhe vetë punëtori që merrej me ndërtimin e shtëpisë së tyre është larguar për në Britani.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *