Categories
Uncategorized

Dështon bashkimi i PD-së/ Berisha lëshon kërcënimin: “I kanë bërë hesapet keq…

Dështon bashkimi i PD-së/ Berisha lëshon kërcënimin: “I kanë bërë hesapet keq…

Sali Berisha ka kërcënuar mbrëmjen e djeshme pasi dështuan negociatat e bashkimit të PD-së me Grupin e Enkelejd Alibeajt.

Kujtojmë se grupi i Alibeajt ka kërkuar të dalin me kandidatët e vet në zgjedhjet lokale të 14 majit. Menjëherë pas kësaj, Berisha i xhindosur është shprehur se “ai që prek flamurin e PD, i ka bëre hesapet shumë keq”.

“Zotërinjtë, një grup deputetësh, u ftuan, ose erdhën, pa asnjë lloj paragjykimi dhe prapamendimi që të bashkohen nëse donin, të garonin për çdo post në këto bashki, të paraqisnin kandidatura, ose në përputhje me statutin të krijonin, po të duan fraksionin. Por ata, sa janë nuk e di, por ata nuk duan as statutin as primaret dhe as fraksionin”, tha Berisha.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *