Categories
Uncategorized

E fundit! Plag osja e dy te rinjve në Durrës: Flet gruaja: Çdo ditë vr iten e pri ten për gocat e da shnoret, po bëhet kia meti

Një grua që ka parë përl shjen mes dy të rinjve në Durrës u ka bërë thirrje prindërve që të merren me edukimin e fëqmijëve në mënyrë që të mos përsëriten më të tilla ngjarja.

Në prononcim për TopChannel, gruaja thotë se çdo ditë raportohen në media pr rje e vr sje mes të rinjve, për të cilat sipas saj, shkak bëhen vajzat.

“Ditë për ditë po bëhet ki meti, th ren e pr ten për gocat. Nënat të dëgjojnë në televizor e t’i edukojnë fëmijët.

Dhe ju s’keni çfarë të bëni, vini se jeni të det ruar, prindërit kanë shumë punë për të bërë me fëmijët e tyre. Unë kisha dhjetë, çfarë është kjo punë. Çdo ditë dëgjojmë në televizior, vr sje, pr rje, për gocat, për dashnoret,”- tha gruaja ndër të tjera.

Ngjarja ndodhi këtë paradite pranë sheshit “Pranvera” në lagjen 11 të qytetit, pak para se në shkollën pritëse “Shaqe Mazreku” të niste mësimi. 20-vjeçari Alesjo Musaj është konf iktuar me një 16-vjeçar

dhe në sh rr e sipër e ka q lluar me th kë. I m turi i pl gosur është dërguar në spital ku ndodhet jashtë rr zikut për jetën, ndërsa policia e Durrësit ka vënë në pr nga 20-vjeçarin. Shkaku i sh rrit mes të rinjve nuk dihet ende.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *