Categories
Uncategorized

E ndaluan në mes te natës dhe iu vd iq në duar! Flasin policet e Tiranës: Nxorri shku me nga goja sapo e

Djali që shihni në foto është Lear Kurti, i riu që vd q brenda komisariatit nr.3 në Tiranë mbrëmjen e djeshme.

Ai nuk iu bind urdhërit të forcave të policisë për nd lim dhe më pas u shoqërua në komisariat me furgon, por që pak orë më vonë vd q papritur.

Detaje të reja janë bërë me dije nga vd kja e 32-vjeçartit Lear Kurti. Policët kanë deklaruar për

mediat se i riu nxorri shk më nga goja në momentin që ndodhej në komisariat dhe ata lajmëruan menjëherë amb lancën për ta transportuar në spital.

“Pas shoqërimit në komisariatin nr 3 ai Ka nxjerrë shk umë nga goja. Ata lajmëruan menjëherë

ambulancën dhe kanë tentuar t’i japin ndihmë mjekësore dhe autoambulca e ka shoqëruar në gjendje të r ndë, por i riu nuk ka mundur të mb jetojë duke humbur jetën”.

Policët janë marrë në pyetje. Ata janë shprehur se ndaj të riut nuk është ushtruar dh në kategorikisht dhe gjithçka është filmuar nga kamerat e komisariatit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *