Categories
Uncategorized

Kjo bimë më shpëtoi jetën – një histori e vërtetë! (Receta për, shi’atik, gazra, kollë, dhi’mbje)..!

Kjo bimë më shpëtoi jetën – një histori e vërtetë! (Receta për tu’mor, shi’atik, gazra, kollë, dhi’mbje)..!
Historia e tij zbulon një barishte të zakonshme që i shpëtoi jetën. Ndoshta nuk është e besueshme, por ky njeri pretendon se me ndihmën e kësaj bime u shpëtua nga një sëmundje vdekjeprurëse.

Historia e tij tronditëse daton që nga viti 2002, kur ai u diagnostikua me një tumor në tru 5.5 cm. Kështu, ai shkoi për një operacion në Bullgari, ku u largua me sukses.

Por nuk ishte ky fundi. Pas vetëm dy vitesh, tumori u kthye me të njëjtën madhësi dhe u metastazua.

Këtë herë mjekët rekomanduan operacionin me lazer. Përsëri, tumori u hoq me sukses, por me disa pasoja: krahu dhe këmba e tij e majtë u paralizuan.

Ai thotë se që nga ajo kohë jeta e tij ka filluar të varet nga onkologjia. Ai iu nënshtrua radioterapisë, por kjo nuk i ndihmoi. Tumori u kthye dhe ai iu nënshtrua një operacioni të ri, të tretë.

Pas disa muajsh shërim, ai shkoi në rehabilitim ku takoi një burrë që ndryshoi jetën e tij përgjithmonë.

Ky shoku i tij i ri vuante nga kanceri në veshka dhe mjekët i thanë se i kishin mbetur vetëm 2-4 muaj nga jeta. Ai më pas kërkoi ndihmë në mjekësinë alternative dhe gjeti një grua që mjekonte ferrë të zezë (Sambucus nigra).

A keni dëgjuar për barishte? Shtë një kaçubë që çel me lule të bukura të bardha dhe jep fruta si manaferrat e zi / të kuq. Këto manaferrat kanë një fuqi të jashtëzakonshme shëruese.

Procesi është shumë i thjeshtë: Korrni manaferrat, lani ato dhe lërini të thahen.
Pastaj mbushni një kavanoz qelqi me madhësi standarde: një rresht manave, një rresht sheqeri dhe kështu me radhë në majë. Kavanoza mbyllet me garzë dhe lihet në diell për dy javë për të filluar procesin e fermentimit.

Kavanoza mbyllet dhe ruhet në frigorifer. Ju duhen vetëm dy doza të këtij ilaçi. Merrni një lugë çaji nga ky ilaç 10 minuta para mëngjesit.

Burri thotë:
“Shoku që më tha këtë ilaç thotë se është shumë i fuqishëm dhe efektiv. Ai filloi ta përdorë atë pas një diagnoze të tmerrshme dhe pesë muaj kanë kaluar që nga ajo kohë dhe ai është ende gjallë!

Kështu që vendosa ta provoj. Që atëherë nuk ka asnjë shenjë të një tumori. “Kanë kaluar katër vjet dhe unë jam i shëndetshëm”.

Ky njeri ndan historinë e tij me të gjithë njerëzit në botë, dhe madje disa mjekë rekomandojnë recetën e tij për trajtimin e kancerit të gjirit.

“Përzierja nuk ka shijen më të mirë, por pas pak do të mësoheni. Ai rrit imunitetin dhe përmirëson shëndetin tuaj. ” – thotë ky njeri.

Si ta bëni lëngun e barit pa sheqer
Lëngu i njomës bëhet në shumë mënyra. Receta për një shurup në të cilën shtohet shumë sheqer është veçanërisht e famshme. Në të kundërt, këtu është një recetë për lëngun e sheqerit pa sheqer:

PERBERESIT E NEVOJSHM:

10 lule te elme
1.5 litra ujë
Lëng nga 1 limon
Stevia, një ëmbëlsues natyral

PERGATITJA:

Zhyt lule të freskëta të zgjedhura në një enë ose në një vazo të madhe qelqi me ujë të ftohtë. Lëreni të qëndrojë për 24 orë. Pastaj kullojeni, shtoni lëng limoni ose stevia për shije, dhe ndoshta mjaltë.

Ky lëng nuk mund të qëndrojë për një kohë të gjatë dhe duhet të pihet në të njëjtën ditë (mund të ruhet në frigorifer për 24 orë). Ju mund ta shijoni këtë lëng gjatë majit dhe qershorit. Kur sezoni të ketë mbaruar, bëjeni këtë lëng ferme.

Shurupi i vitaminës së njomës
Pije jashtëzakonisht freskuese dhe e shëndetshme

Lëngu i manit gjithashtu ndihmon me nevralgji, shiatik dhe dhimbje mesi (lumbago). Lëngu i manit, i cili mund të pihet i ftohtë ose i nxehtë, përdoret si ilaç natyral kundër këtyre sëmundjeve. Lëngu i njomës gjithashtu trajton me sukses nevralgjinë e nervit trigeminal (nervi i fytyrës)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *