Categories
Uncategorized

Arritje e madhe! Klaudia Pepa arrin atë që nuk e ka bërë asnjë shqiptar në Itali..!

Klaudia Pepa është një ndër emrat më të njohur të skenave shqiptare dhe jo vetëm, e cila me talentin e saj arriti të rrëmbejë vëmendjen e të gjithëve.

Ëndrrën e saj për baletin Kaludia e nisi që e vogël teksa pasioni dhe dëshira dalloi që në fillimet e saj. Këtë pasion balerina e vazhdoi dhe jashtë Shqipërisë duke kryesuar mes shumë talenteve në emisionin “Amici” ku ajo u bë pjesë, duke fituar zemrat e publikut të cilët e mbështetën atë deri në finale.

Por përpos baletit një tjetër ëndërr në sirtar për të cilën ajo ka folur ishte të merrte pjesë në një film dhe mesa duket kjo ëndërr e saj është bërë realitetet. Ajo është protagoniste si aktore e si balerinë e filmit “Light Off” i cili do të shfaqet këto ditë në RAI Cinema.
Ky film “Lights off” flet për kërcimin, ëndrrat, dashuritë dhe gabimet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *