Categories
Uncategorized

Vitet Kane Kaluar Por Per Ate Jo.Nuk Do Ta Besoni Sa Vjec Mbush Rajmonda Bulku

Rajmonda Bulku nje nga aktoret me te dashura per publikun ka festuar ditën e djeshme 62 vjetorin e lindjes.
Ylli i kinemasë shqiptare festoi ditën e lindjes me familjen dhe për shkak të pandemisë ajo nuk ka zhvilluar një festë madhështore si ka bërë çdo vit. Siç të gjithë e kemi parë, mosha për aktoren është thjeshtë një numër pasi ajo duket gjithmonë e kuruar dhe e bukur.

Menjëherë pas diplomimit Rajmonda Bulku u emërua aktore në Teatrin Kombëtar ku ka luajtur shumë role kryesore, por vlen të thuhet se famën ajo e mori përmes roleve në filma.

Me mbi 20 role në filma dhe plot të tjerë në teatër, Rajmonda Bulku është nderuar me disa çmime.
Ne i urojme dite te bukura dhe plot role te reja si ne teater ashtu dhe ne kinematografi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *