Categories
Uncategorized

60 vjecarja udhëton në Tanzani dhe martohet me 30 vjecarin. Jam shumë e lumtur me të

Një grua ka udhetuar për t’u martuar me një djal te ri të fisit Maasai, 30 vjet më i ri se ajo. Ajo ka gjetur lumturin dhe se nuk pyet per komentet qe bejn per te. Pasi ato si cift kane 30 vite diference.

Deborah Babu, 60 vjeç, nuk e priste të binte në dashuri kur takoi bashkëshortin e saj tani, Saitoty Babu, 30 vjeç, ndërsa udhëtonte në Tanzani me vajzën e saj, Royce, 30, në tetor 2017.

Nëna dhe vajza ishin duke ecur në një plazh në Zanzibar kur u përplasën me dy Maasai, njëri prej të cilëve ishte Saitoty, i cili u ofroi atyre suvenire.

Deborah nuk pranoi, por e pyeti nëse mund të bënte një foto me ta, pasi nuk kishte takuar kurrë një Maasai, dhe filloi një bisedë me Saitotin.

“Folëm me orë të tëra dhe zbuluam se kishim shumë gjëra të përbashkëta si sensi ynë i humorit”, tha Deborah.

Dyshja mbajtën kontakte dhe u lidhën më tej gjatë një shëtitjeje në plazh, por Deborah fillimisht nuk e pa që kjo të shkonte më tej për shkak të diferencës në moshë.

“Isha një grua e lumtur, beqare dhe nuk më dukej e drejtë të takohesha me dikë 30 vjet më të ri”, tha ajo.

Çifti pati një ceremoni tradicionale të martesës Maasai dhe u martuan ligjërisht këtë vit. Ata po planifikojnë gjithashtu një festë më të madhe Maasai, e cila do të ketë më shumë anëtarë të familjes dhe fiseve të bashkohen.

Deborah – e cila tani përdor emrin e saj Maasai Nashipai dhe jeton me Saitoty dhe familjen e tij në Ubena, Tanzani. Ajo tani ndihet shume e lumtur dhe ka filluar nje jete te re.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *