Categories
Uncategorized

Merrni këtë ilaç për 3 ditë dhe hiqni qafe gastritin dhe dhimbjen e lukthit..!?

Merrni këtë ilaç për 3 ditë dhe hiqni qafe gastritin dhe dhimbjen e lukthit..!?
Gastriti përcaktohet kryesisht si pezmatim i mukozës që është përgjegjës për krijimin e një shtrese qelizash që mbulojnë pjesën e brendshme të stomakut dhe e mbrojnë atë nga acidet e stomakut.

Ky inflamacion kryesisht ndodh për shkak të konsumit afatgjatë të barnave të tilla si aspirina dhe ibuprofen, nga konsumimi i tepërt i alkoolit, kafesë ose ushqimeve të tjera irrituese që irritojnë dhe “kafshojnë” mukozat.

Mjekësia popullore njeh një ilaç të shkëlqyeshëm natyral që lehtëson dhimbjen, qetëson gastritin dhe shëron mukozën në vetëm tre ditë.

Përveç shkaqeve të mësipërme, ekziston një bakter i quajtur Helicobacter pylori që sulmon epitelin e stomakut dhe shkakton këtë problem shëndetësor.

Me këtë ilaç natyral do të jeni në gjendje të mbroheni nga kjo sëmundje për një periudhë shumë të shkurtër kohe.

MAGDONOSI KUNDER GASTRITISIT
Vitaminat e ndryshme A, B, C, E dhe K që përmban majdanozi, e bëjnë atë një përbërës të shkëlqyeshëm për trajtimin e çdo lloji të sëmundjeve të tretjes.

RECETA:
Lani mirë një tufë majdanoz dhe lëreni të ziejë në një litër ujë.

Lëreni të

Kulloni çajin dhe ruajeni në një kavanoz qelqi.

Pini këtë lëng gjatë gjithë ditës në vend të ujit.

– Përgatitni ujë orizi: Në kombinim me çajin e majdanozit, ai ka një efekt të madh në rigjenerimin e mukozave të dëmtuara.
Zieni 150 gram oriz në një litër ujë.

-Pas 20 minutash zierje kullojeni orizin dhe ruajeni ujin në një kavanoz qelqi.

Pini ujë oriz çdo ditë, ndërsa simptomat e gastritit zgjasin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *