Categories
Uncategorized

A po vërtetohet thënia e Hoxhës: 10 vjet do më shani, 10 vjet do më harroni, 10 vjet e tërë jetën do më qani?!

Sot duke lexuar një postimi të një farë Hasan Bello, një studius në FB i cili ka publikuar një dokument i cili lidhet me arsimimin e diktatorit Enver Hoxha kur ai ishte i ri u habita me reagimet e qytetarëve. Bëhet fjalë për një shkresë të Ministrisë së Arsimit gjatë Mbretërisë së Zogut, në të cilën jepen të dhëna mbi të rinjtë shqiptarë që kishin marrë bursa për të studiuar jashtë shtetit .

-Lexo edhe:
Zotërinj të BE, mjaft e llastuat Serbinë e Vuçiçit, Brnabiçit dhe Daçiçit si Edi Rama
PD, si partia e Leninit

Sipas shkresës, Hoxha kishte ngelur katër herë duke bërë që ministria t’ia priste bursën. Por qytetarët shqiptarë nuk e pranojnë një fyrje të tillë që ai bënë dhe e linçojnë studiuesin së bashku me portalin që e ka publikuar me titull “bombastik”.

Postimi i Hasan Bellos

Enver Hoxha themelues i “precedentit te mediokritetit”.

Ne shkresen e meposhte te Ministrise se Arsimit, e cila ben fjale per bursistet shqiptare qe studionin ne universitetet europiane ndodhen edhe disa te dhena per Enver Hoxhen. Nder te tjera konstatohet se studenti ne fjale kishte ngelur kater here ne te njejtin vit. Kjo e detyroi ministrin Mirash Ivanaj, nje personalitet i jashtzakonshem per kontributin qe ka dhene, qe t’i nderpriste bursen.

Nje veprim i tille beri qe pas 1945 diktatori te hakmerrej, duke e burgosur ne nje nga burgjet me te tmerrshme ku edhe vdiq. Nderkoh qe kater vite si ngeles, Enver Hoxhes, shqiptaret (dhe te huajt) ia shperblyen me dyzete vite pushtet. Kjo beri qe ne historine e politikes shqiptare, ai te krijonte precedentin e mediokritetit.

Sa me injorant te jesh, aq me shume te do populli, aq me gjate mund te qendrosh ne pushtet. Nje “virtyt” i tille e shtyu ate dhe te tjeret sot, per ti hapur lufte inteligjences, te arsimuarve…deri ne elitocid

Ja reagimet e qytetarëve, që duket se po vërtetojnë thënien e diktatori, 10 vjetë do më shani, dhjetë vjet do më harroni, dhjetë vjet e tërë jetën do më qani!

Olsi Korcari Ndoshta me injorant se ty nuk ka se ky burre pa pune e shkoll e shpi nuk te linte dhe grat ne mes te nates ecnin te qeta kurse ju shkollaret e leshit me gjith kta bq politikane qe kemi ne qe po vjedhin e shkatrojn cdo gje qenkan te zgjuar

Esmeralda Farruku Hasibra Njeriu ska nevoj per shkolle per diplloma qe te mbaje nje shipri duhet te jete i zgjuar kur ke diplloma shum nuk te del mo llogaria dhe shipria asnjehere ska per tu bo vend si te gjth vendet e tjera se ka me shume hajduta kriminela njerz te pa s…See More

Valmir Lila Ti rroni loqet ati burri si ai nuk bon nena me ju qe shkruani keto per te ju derthet Dora edhe
Spartak Sulaj Thone se injoranca trashegohet, kur ne familje babaj eshte injorant femijet dalin 90 % injorant, kur i bashkohet edhe nena injorante ateher femijet te jeni te sigurt qe do te lindin 100 % injorant, Dihet se ne nje periudhe 43 vjecare, babaj i kombit is…See More

Suzana Hajrullahu Ju jeni inorant qe nxirrni keto nuk shikoni se cfare behet po vriten njerzit e shume e shume gjera te tjera po ne kohen e Enver hoxhes nuk digjoheshin nga keto gjera te shemtuara si tani Lin kete inorancit edhe kujdesuni per Pollullin

Disi Edis Te ishte si te donte ky ama ky beri shtet ja futi shqipetarve kemet ne nje kepuc nuk guzonte njeri te ngacmonte se e dinte cfar e priste ..kurse tani vjedh tjt mir e mir dhe ne fund del i paster sic kemi rastin e kryeprokurorit llalla qe tani shijon leket e vjedhura dhe se rruan trapin ..

Mimoza Kocaqi Shermadhi Duan te han keta tani,po i marin dipllomat me te shitur hashash demokrat e socialist,i kan syt te plasur populli po vritet per dit ,te ngrihesh dhe nje her xhaxhi Enver tua tregonte qefin ketyre lamasheve,qe i zencin vendin..

Minush Proda Politika eshte talent..lind ..edhe A.Ajshtajn kish mbetur ne klas .. mos u merni me budallalleqe…lereni cfare ishin figura te historise por meruni me keta qe jane me ” shkolle” hahaha

Elona Erind I rrufshi lesht ne varr atje ku eshte … Injorant jeni ju qe su bet njerez as me komunizem as me demokraci faqe barbonash. Ndrroni emrin ju propaganda leshit ??????

Libero Teramo Po injorant qe hoqi popullin nga injoranca dhe prapambetja shekullore turke dhe e futi ne rrugen normale te cilivizimit

Cimi Bulku As nje nuk ishte ne bot me i zgjuar se ky burr te mbledhesh te gjith trut e parlamendit dhe te gjith qeveritarve nuk kan tru sa kishte k …i ketij burri ai ishte per shqiperin po mos u merni me te vdekmit se eshte mekat po meruni me keto tjeret ketij burri i kishte lezet kur dilte ne tribun e jo si keta qe q …ne sum

Ylberi Ndoci Injorant nuk mund ti thuhet nje njeriu qe mbajti nje shtet me kultur disiplin shum vjet me radh tani shifni si jemi katandisur nga keta te shkolluarit
Injorant se cliroj vendin . Injorant se beri elektrifikimin . Injorant se beri ekurudha . Injorant se i arsimoj , se i streoi se i mbante te gjith ne pun , se ndertoi fabrika uzina idrocentrale rrug , e shum e shum te tjera , te gjitha keto me mjete primitive dhe me aksion . Me mir ai injoranti ! se sa keta gjak pirsa ,

Urim Jusufi Po pse merreni me njerez te vdekut oo portol indyre. Ai udhehoqi 50 vite gati juve ala me te merreni turp tju vije. As un kurr nuk ekam dash por kjo nuk dote thot ta paragjykoji se nuk ma lejon etika. Se fundi fundit Shqiptare ishte.

Vjollca Burnazi Injorantet flasin keq per te se Tani dune me lexu e shkruar po’ mos te kishte shkolla sot nuk shkruanin budallalliqe buke shkelur Jane te gjithe ato qe flasin keq per te

Zamir Xhaferaj Nga injoranca drejtoj 45 vjet . Injorante jeni ju gazetare qe flisni ne kete gjuhe !!!

Giulio Mattia Ndoshta per shkoll ishte injorant,por jeten e njihte shum mire koha e tregoj .i eleminoj te gjith ato te shkollumit.por ato nostalgjiket e Enver hoxhes,o flasin dhe nuk e kan jetu ate koh ,osé e kan harru cdo te thoshte qe cdo gje ishte me rracion(po t…See More

Arjana Sherifaj Injorat jin8 ju qe nxirni brockulla tani kur nuk jeton me ai po ai 8sh i mencem se hapi shkolla fambrika hindrocetrale e shum e shum gjera te tjera tju vijn turp qe flisni budadheqe se kur skini pun tjeter me keto do pagueni bravoooooo

Forca Barça E kane kenaqur(dhjere) keta sot.Sistemi i tij arsimor eshte i paperseritshem.Te tr dilte vertet djerss nga ulluku kur ts merrje diplomen.Sot jane shperndare mijera diploma false,madje jane bere ministra te tille njerez. Injoranti vlereson per injorancen.

Shemsi Kastrati Po keta qe po e udheheqin Kosoven,nuk kan qen fare ne klas e as ne shkoll!!!!!!!

Marsel Malaj Te ishte gjalle ai burre ti sdo kishe as guximin me fol jo me te publikoni kto lloj lajmesh, u vinte hakut ai disave si puna juaj gazetare dhijare,

Thelleza Arapi Ti marin te keqen ku ka ren keto 28vjet jan vrar me shum se ne lucten e 2 botrore dhe shum se din as varin varfrija si vargjet e migjenit dikush dhe se di qe me kartel te semur mendor jan4 ne10 esa skan vajtur te mjeku. Pastaj mos fol per baun autik. Gjakmarjen eshum te tjera qe ne kohn e enverit nuk kan ekIstuar/Ekskluzive.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *