Categories
Uncategorized

Mjeku këshillon: Lyeni qafën me një qepë të kuqe dhe do të shëroheni nga kjo sëmundje, ja kur

Qepët e kuqe përmbajnë shumë vitamine dhe minerale, përfshirë kalciumin, magnezin, kaliumin, vitaminat C,K etj.
Ato e mbajnë trupin të shëndetshëm dhe ndihmojnë në parandalimin e shumë sëmundjeve. Qepët e kuqe janë shumë të shëndetshme kur gatuhen, mirëpo më të shëndetshme janë pa i gatuar.

Në rast se keni probleme me tiroidet në qafë, qepët do të jenë shërimi juaj!
Dr. Igor Knjazkinfrom nga Petersburg, është ai që e ka zbuluar një recetë, ku thotë se në mbrëmje para gjumit duhet të preni një qepë të kuqe në atë mënyrë që lëngu të rrjedh nga ajo.
Në rast se keni probleme me tiroidet në qafë, qepët do të jenë shërimi juaj!

Dr. Igor Knjazkinfrom nga Petersburg, është ai që e ka zbuluar një recetë, ku thotë se në mbrëmje para gjumit duhet të preni një qepë të kuqe në atë mënyrë që lëngu të rrjedh nga ajo.
Qepa e kuqe parandalon rënien e flokëve – Lajmet e fundit – Zëri
Me një gjysmë qepe e bëni masazh qafën rreth gjëndrës tiroide dhe pasi ta përfundoni këtë duhet të flini, por pa e pastruar qafën. Kjo për shkak se lëngu i qepës e jep efektin e vet gjatë natës!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *