Categories
Uncategorized

Pastron Nikotinën nga Mushkëritë – Shpejt dhe Efikase..!?

Pastron Nikotinën nga Mushkëritë – Shpejt dhe Efikase..!?
Edhe pse pirja e duhanit është e dëmshme për shëndetin dhe shkakton shumë sëmundje, gjithnjë e më shumë njerëz pinë duhan dhe helmojnë mushkëritë e tyre dhe tërë organizmin.

Sidoqoftë, nëse keni ndaluar pirjen e duhanit dhe keni vendosur të bëni një jetë të shëndetshme, ekziston një recetë për pastrimin e mushkërive nga katrani ngjitës.

Për një kohë të shkurtër do të shpëtoni nga të gjitha toksinat, do të jeni në gjendje të merrni frymë qetësisht dhe do të forconi organizmin tuaj.

PERBERESIT E NEVOJSHM:

6 gjethe dafine
250 ml ujë të zier

PROCEDURA:

Natën para se të shkoni në shtrat, mbushni termot me ujë të valë dhe gjethe dafine. Perzieni atë në mëngjes kur të ngriheni. Çaji juaj është gati për t’u përdorur.

Rekomandohet të ndani këtë dozë në tre pjesë dhe të pini secilën pjesë të shpërndarë siç duhet gjatë ditës. Pini 20 minuta para vakteve kryesore.

Gjethja e dafinës është shumë shëruese, dhe përveç se është erëz për të bërë çaj për të pastruar trupin, mund të përdoret edhe si pastrues ajri. Organizoni çarçafë në secilën dhomë ku qëndroni.

KIPSSHILLA SHTES
Mësoni të merrni frymë siç duhet në barkun tuaj. Ushtrimet e frymëmarrjes janë shumë të dobishme për duhanpirësit. Kur nxirrni frymën, përpiquni të dëboni të gjithë ajrin nga mushkëritë, duke parandaluar kështu akumulimin e toksinave.

Merrni frymë në mënyrë që kur të thithni stomakun tuaj të mbushet me ajër, dhe kur të nxirrni të jetë i zbrazët si një tullumbace. Sportistët dhe këngëtarët profesionistë dinë mirë se si të marrin frymë në stomak.

ÇFAR F USHQIMI DUHET TE KONSUMONI:

– hidhni ushqime të përpunuara, miell të bardhë dhe sheqer;
– zvogëlojnë produktet e qumështit, sepse stimulojnë prodhimin e mukusit në mushkëri;

– nëse nuk keni stomak të ndjeshëm, hani ushqime pak pikante;
– Hani shumë peshk, sepse përmban shumë selen i cili ndihmon në detoksifikimin
– hini portokall dhe limon;

– pini shumë ujë, të paktën 2.5 litra në ditë;
– mjalti i pishës për pastrimin e mushkërive u tregua i shkëlqyeshëm;
– pini lëng karrote të bërë në shtëpi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *