Categories
Uncategorized

Antibiotiku natyror më i fuqishëm kundër viruseve dhe baktereve – një tonik master që shëron të gjitha sëmundjet..!

Antibiotiku natyror më i fuqishëm kundër viruseve dhe baktereve – një tonik master që shëron të gjitha sëmundjet..!
Formula themelore e këtij toniku të fuqishëm daton në Evropën mesjetare, nga koha kur tërboheshin sëmundje dhe epidemi të ndryshme.

Tonik master për pastrim super është një antibiotik i shijshëm që shkatërron bakteret, viruset dhe kërpudhat. Ndër të tjera, rrit qarkullimin e gjakut dhe limfës në të gjitha pjesët e lëkurës. Përdoret gjithashtu për të trajtuar kandidiazën dhe infeksione të tjera kërpudhore.

Ky tonik ka ndihmuar shumë njerëz për të kuruar sëmundje të ndryshme virale, bakteriale, parazitare dhe kërpudhore, madje edhe vetë murtajën. Veprimi i tij i fortë nuk duhet të nënvlerësohet.

Mund të shërojë shumicën e kushteve dhe sëmundjeve kronike. Stimulon qarkullimin maksimal të gjakut, dhe në të njëjtën kohë e pastron atë nga toksinat. Kjo formulë ka ndihmuar miliona njerëz të përballen me shumë sëmundje vdekjeprurëse gjatë shekujve.

Sekreti është në kombinimin e fuqishëm të përbërësve kryesorë natyralë dhe të freskët.

TONIK MASTER – RECETE
Këshillohet që gjatë përgatitjes të vishni doreza mbrojtëse, sidomos kur merreni me specat djegës, sepse shumë kohë më pas do të ndjeni djegie të lëkurës. Gjithashtu, aroma është shumë e fortë, kështu që është e mundur që sinuset tuaja të punojnë menjëherë dhe të fillojnë pastrimin e kanaleve.

PERBERESIT E NEVOJSHM:

Rreth 700 ml ufull molle shtepiake
1/4 Filxhan hudhër të copëtuar imët
1/4 filxhan qepë të prerë imët

2 speca djeks te copëtuar imët
1/4 filxhan xhenxhefil të grire

2 lugë rrikë të grire
2 lugë pluhur shafran i Indisë ose 2 rrënjë të freskëta

PROCEDURA:

Në një tas të madh, bashkoni të gjithë përbërësit përveç uthullës. Vendosini në një kavanoz të madh qelqi, pastaj hidhni uthull sipër. Dy të tretat e kavanozit duhet të mbushen me përbërës të thatë dhe të hidhet uthull. Mbylleni kavanozin fort dhe tundeni.

Lëreni në një vend të thatë dhe të freskët për 14 ditë. Pas dy javësh, kullojeni mirë përmbajtjen dhe shtrydhni përbërësit për të marrë sa më shumë lëng.
Pjesën tjetër të përzierjes së thatë mund ta përdorni kur gatuani disa pjata. Lëngu që rezulton është Master Tonic juaj. Nuk ka nevojë ta ruani në frigorifer, pasi ka një jetëgjatësi shumë të gjatë.

Këshillë: Mund ta përdorni si uthull për sallata.

DOZIMI I TONIKS MASTER
Shija është shumë e fortë dhe shumë pikante! Pas konsumimit, është më mirë të hani një fetë portokalli, limoni për të lehtësuar.

Për të forcuar imunitetin dhe kundër ftohjeve: pini një lugë gjelle çdo ditë. Vendoset në gojë, mbahet shkurtimisht në gojë dhe gëlltitet. Ju gradualisht mund të rrisni dozën dhe të arrini një filxhan te kafes në ditë.

Për sëmundje të rëndë ose infeksion, konsumoni 1 lugë gjelle 5-6 herë në ditë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *