Categories
Uncategorized

Në 2 ditë largohen dhimbjen në gju, kocka dhe muskuj..!?

Në 2 ditë largohen dhimbjen në gju, kocka dhe muskuj..!?

Speci djegës ose speci djegës në kombinim me vajin e ullirit është një ilaç natyral shumë i fuqishëm për dhimbjen në kocka, nyje dhe muskuj që përdoret për një periudhë dy ditore.

Djegës është i pasur me kapsaicinë, një përbërës shumë i dobishëm që gjendet në shumë produkte farmaceutike, dhe ka aftësinë të lehtësojë dhe bllokojë dhimbjen në trup.

Vaji i djegës përdoret për dhimbje reumatike, nevralgji, artrit, dhimbje qafe, lumbago dhe gjendje të tjera.

PERBERESIT E NEVOJSHM:

100 ml vaj ulliri
2 lugë spec djegës të bluar

PROCEDURA:

Vendosni 100 ml vaj ulliri në një kavanoz qelqi dhe shtoni dy lugë çaji djegës të bluar. Llokoçis mirë për të barazuar përbërësit.

Mbylleni kavanozin fort me një kapak metalik, pastaj vendoseni në një tenxhere me ujë të vluar. Uji nuk duhet të vlojë shumë fort. Kjo indirekt do të ngrohë vajin dhe do të heqë kapilarët nga speci djegës.

Pastaj lëreni për 2-3 javë në një vend të ngrohtë me lëkundje të herëpashershme. Pas kësaj periudhe, kullojeni përmbajtjen në një enë qelqi të errët dhe mund të përdorni vajin tuaj shërues.

Përdorni: Përdoreni atë për të fërkuar në njolla të dhimbshme dy deri në tre herë në ditë. Vaji i djegës fërkohet për një periudhë prej dy ditësh dhe pastaj bëhet një pushim prej dy javësh.

Vaji është i fortë, shkakton mikrocirkulim të fortë dhe përshpejtim të metabolizmit lokal dhe mund të shkaktojë acarim të lëkurës, kështu që rekomandohet një pushim pas përdorimit të vazhdueshëm për dy ditë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *