Categories
Uncategorized

KARDIOKIRURGU KËSHILLON: “Pêr Të Patur Presion 120/80, Pini Me Stomakun Bosh 2 Orê Para Vaktit…

Kam kohë që vuaj nga presioni i lartë i gjakut. Megjithatë, kur shkova te kardiologu im, ai u befasua jashtëzakonisht nga ndryshimet e mia. 4 lugë gjelle të një recete të vjetër ndihmuan në eliminimin e rritjeve të presionit.Koha ka treguar se trajtimi natyral është një metodë efektive dhe natyrale. Prandaj, gjithnjë e më shumë njerëz po i drejtohen mjekësisë alternative.Një përzierje e xhenxhefilit, limonit dhe hudhrës – Kjo recetë vjen nga Gjermania. Eliksiri përmban tre përbërës të fuqishëm: limon, hudhër dhe xhenxhefil. Secila prej tyre tashmë është shumë e dobishme në vetvete, por kur kombinohet në një ilaç, mund të bëjë mrekulli.

Hudhra është e njohur për vetitë e saj antibakteriale, antiseptike dhe antivirale. Përbërja e hudhrës përfshin një gamë të gjerë elementësh gjurmë: natrium, kalium, kalcium, zink, fosfor, bakër, të cilët kanë një efekt pozitiv në enët e gjakut. Përveç kësaj, hudhra është e pasur me vitaminë C, B6, mangan dhe fibra.Rrënja e xhenxhefilit njihet si një burim i shkëlqyer natyror i antioksidantëve. Është shumë i dobishëm edhe për personat që vuajnë nga probleme me tretjen. Xhenxhefili konsiderohet të jetë një bimë e mahnitshme me veti antidot. Dhe përbërësi aktiv gimbirol, i cili përfshihet në të, është një mjet efektiv për parandalimin dhe trajtimin e kancerit të zorrës së trashë. Së fundi, limoni është një depo e vitaminës C. Frutat kanë veti alkaline që rregullojnë aciditetin në trup. Përveç kësaj, agrumet kanë një efekt të dobishëm në gjendjen e përgjithshme të trupit, duke forcuar përgjigjen imune dhe duke përmirësuar proceset metabolike.

Një përzierje e bazuar në hudhër, limon dhe xhenxhefil, e zier në ujë, do të jetë një ilaç i shkëlqyer dhe efektiv në luftën kundër arterieve të bllokuara dhe rënies së presionit. TINKTURE KUNDËR PRSIONIT TË LARTË Përbërësit: 4 limonë me lëvozhgë 4 thelpinj hudhra 2 lugë gjelle xhenxhefil të grirë 2 litra ujë Përgatitja: Shpëlajeni limonin dhe xhenxhefilin tërësisht. Pritini limonin me një lëvozhgë limoni dhe lëreni të gatuhet për një kohë. Më pas qëroni hudhrën dhe xhenxhefilin. Përzieni copat e xhenxhefilit, hudhrës dhe limonit në një blender derisa gjithçka të jetë e qetë. Derdhni masën në tenxhere, derdhni ujin dhe lëreni të vlojë duke e përzier vazhdimisht. Ftoheni, më pas kullojeni lëngun. Hidheni eliksirin në kavanoza qelqi dhe ruajeni në frigorifer. Pini 1 gotë me stomak bosh 2 orë para mëngjesit. Pini për tre javë. Nëse dëshironi, mund të shtoni mjaltë. Më pas bëni një pushim për një javë dhe filloni përsëri trajtimin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *