Categories
Uncategorized

Firmoset marrëveshja/ Xhaçka jep lajmin e mirë për Shqiptarët: I hoqëm vizat me këtë shtet…

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jatshme, Olta Xhaçka, mëngjesin e sotëm ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë shqiptarët. Përmes një positmi në “Facebook”, ministrja ka njoftuar se është arritur marrëveshja për heqjen e vizave mes Shqipërisë dhe Kazakistanit.

Marrëveshja është nënshkruar gjatë vizitës së Xhaçkës në Neë York, ku po mbahet asambleja e Organizatës së Kombeve të Bashkuara.

“Me Ministrin e Jashtëm të Kazakistanit, Tileuberdi Mukhtar nënshkruam në Nju York marrëveshjen për heqjen reciproke të vizave mes dy vendeve. E bindur se kjo marrëveshje do të kontribuojë në intensifikimin e mëtejshëm të bashkëpunimit tonë dypalësh, në lirinë e lëvizjes dhe kontaktet e qytetarëve tanë”, shkruan Xhaçka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *