Categories
Uncategorized

Žbulohet/ Kush është politikani shqiptar që “fsheh” 400 milionë £ në Londër? Arrestimi….

Britania e Madhe ka vendosur që të pastrojë bankat e shtetit të saj nga paratë e pista. Burime për Gazetën “Sot” kanë zbuluar se në “Kutinë e Pandorës” që hapet nga Londra do të dalë emri i një politikani shumë të njohur në Shqipëri, të cilit i kanë zbuluar pasuri marramendëse dhe së shpejti do të bllokohen të gjitha paratë e korrupsionit.

Politikani shqiptar është kapur “mat” duke përdorur njerëzit e tij më të ngushtë për t’ju fshehur drejtësisë. Investimet e tij në Londër kanë rënë në sy dhe në kuadër të hetimeve do t’i sekuestrohet e gjithë pasuria prej 400 milonë paund.

Britanikët do të sjellin në Shqiperi dosjet me informacione për politikanin e korruptuar. Me presionin e Perëndimit për arrestimin e “peshqve të mëdhenj” si kusht kryesor për futjen në BE, SPAK me informacionin në tryezë do të nisë goditjet në nivele të larta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *