Categories
Uncategorized

Vrαu bαshkëѕhortin dhe me αto fjαle qe thα ne gjykαte u be nje legjende

Jane fjalet e Çilem Dogan, njera nga shume grate qe jane vi ktima te burrave te tyre ne Turqi Eshte denuar me 15 vite burg kete muaj.

Pas vra/sjes se bashkeshortit te saj kur u pyet ne gjykate per aresyen se pse e beri kjo grua ju drejtua gjykates me keto fjale“Meshkujt kur veshin kostum dhe rrine me koke ulur u behet zbritje denimi. Une nuk kam kostum, nuk kam kollare, mami nga shpejtesia kete bluze gjeti dhe solli.
Dhe pse te genjej kam nje kenaqesi qe arrita te mbijetoj dhe nuk e fsheh dot. Kam shetitur shume here ne korridoret e kesaj gjykate me sy te nxire per vendime mbrojtje.

Nuk kisha rrugezgjidhje tjeter. Nese sdo vdi ste ai do vd isja une. Ai nuk do t’jua thoshte qe kishte vendosur te me nxirrte prositute. Nuk do jua shpjegonte planet per te me futur mua ne krevatet e meshkujve te tjere.
Nuk do jua shpjegonte sa here me ka rrahur pse patllexhanet jan pjekur shume , perdet jane bere pak pis dhe pse kan ngelur disa therrime mbi tavoline. Nuk do jua tregonte sa here me ka bere per spital…Huazuar!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *