Categories
Uncategorized

Dieta me patate dhe kos – shkrini 5 kg në tre ditë pa uri!

Ju duhet të humbni peshë në një kohë të shkurtër, por nuk mund të hiqni dorë nga ushqimi kaq lehtë?

Pastaj, kjo dietë është një zgjedhje perfekte nëse duhet të humbni 5 kile këtë fundjavë. Duke konsumuar shumë pak kalori, dhe falë patateve, do të ndiheni të ngopur dhe të kënaqur gjatë kësaj diete.

Zgjat vetëm 3 ditë, dhe mund të humbni peshë deri në 5 kg. Gjatë kësaj diete ju hani patate të ziera dhe pini kos me yndyrë minimale qumështi.

Amidoni i patates së bashku me acidin laktik nga kos sigurojnë marrje minimale të kalorive.

Kur bie në kontakt me ujin, niseshtja fillon të fryhet në stomakun tuaj, gjë që na jep një ndjenjë të ngopjes. Ekzistojnë pohime se patatet shëndoshen, por më shpesh kuptojmë patatet e skuqura, dmth patatet e skuqura.

Patatet përmbajnë vitamina dhe minerale, dhe për shkak se përmbajnë fibra dietike, ato përmirësojnë tretjen dhe funksionimin e zorrëve.

100 gram patate përmbajnë 75 kalori, që është më pak se një gotë lëng portokalli që përmban 90 kalori.

Nga ana tjetër, kos rregullon sistemin e tretjes, largon lëngjet e tepërta, toksinat dhe substancat e tjera të dëmshme nga trupi dhe mbështet florën e mirë të zorrëve.

DITA E PARË

Mëngjesi: një patate e zier pa kripë, dhe një gotë kos
Dreka: dy patate të ziera pa kripë, 1 filxhan kos
Darka: dy filxhanë kos

DITA E DYTE

Mëngjesi: një gotë kos
Dreka: 2 patate të ziera pa kripë, një gotë kos

DITA E TRETE

Mëngjesi: 1 patate e zier pa kripë
Dreka: një patate e zier pa kripë, 1 filxhan kos
Darka: një gotë kos

E RANTNDSISHME: Dieta është shumë kufizuese dhe nuk rekomandohet për njerëzit që janë fizikisht aktivë ose kanë probleme shëndetësore.

Nuk guxon të përdoret për më shumë se tre ditë !!!

Avantazhi i kësaj diete është se rezultatet e shkurtra dhe të shpejta arrihen “falë” vlerës kalorike jashtëzakonisht të ulët të vakteve..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *